AgTuras.lt
Internetinės svetainės, el.parduotuvės

Gyvūnų vežimas

 

Bendri reikalavimai, kuriuos reikia įvykdyti, kad šuo arba katė galėtų keliauti už Lietuvos Respublikos ribų.

  1. Gyvūnas turi būti identifikuotas, tai yra turėti mikročipą arba aiškiai įskaitomą tatuiruotę. (Pastaba: tatuiruotė, kaip gyvūno identifikacijos priemonė, galioja tik iki 2011 m. sausio 1d.. po šios datos visi keliaujantys gyvūnai privalės turėti mikročipą. Mikročipas turi atitikti ISO 11784 arba ISO 11785 standartams ( pagal ES direktyvos reikalavimus). Lietuvoje, visose veterinarijos gydyklose implantuojami mikročipai atitinka šiuos standartus. ( Pastaba: kartais gyvūnas, atkeliavęs iš Amerikos arba Azijos turi kitų standartų mikročipus, su kuriais taip pat galima keliauti, bet tokiu atveju gyvūno šeimeninkas turi turėti savo mikročipo skaitytuvą, kurį galėtų pateikti veterinarijos gydytojui arba pasienyje dirbančiam pareigūnui, kad galima būtų identifikuoti gyvūną).
  2. Gyvūnas turi turėti ES nustatyto pavyzdžio „Gyvūno augintinio pasą“. (mėlynos spalvos, turintis unikalų numerį, žiūrėkite notrauką). Pasas gali būti išduotas  tik identifikuotam gyvūnui.
  3. Visi vyresni nei 3 mėn. amžiaus gyvūnai  (šunys ir katės) turi būti paskiepyti nuo pasiutligės ir kitų virusinių ligų. Skiepus turi atlikti licenciją turintis veterinarijos gydytojas ir apie tai padaryti įrašą „Gyvūno augintinio pase“.
  4. Prieš kelionę veterinarijos gydytojas turi patikrinti gyvūno sveikatą ir užfiksuoti „Gyvūno augintinio pase“.